Тикет на денот (понеделник, 23.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вчера завесата се спушти во топ лигите, па сега ни останаа баражите и завршниците од некои послаби лиги. Понудата ќе биде намалена во идниве неколку месеци, но тоа нема да не спречи за да составиме тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Шелбурн – УЦД – 1/1 @ 2.20 во Mozzart

Шелбурн некако заостана во трката за пласман во Европа. Тие бележат лоши резултати, но во последните две кола играат одлично и запишаа две последователни победи, па со тоа и создадоа одлична предност во однос на црвената зона. Тимот на УЦ Даблин е на последното место и во изминатите 15 кола имаат запишано само една победа, а тоа е премалку, па воопшто не е чудно што се наоѓаат на последната позиција на табелата. Шелбурн е фаворит на овој натпревар, а според моменталнта ситуација на овој натпревар би требало да ја оправдаат таа улога. Типуваме 1/1 со квота 2.20 во Mozzart.

Хифк – Купс – 2/2 @ 2.30 во Bet365

Домаќините после седум изиграни натпревари се наоѓаат на катастрофалното полесно место на табелата и како што стојат сега работите, Хифк важи за тим кој е најсериозен кандидат за преселба во понизок ранг. Купс од друга страна игра фантастично во почетокот на овој шампионат и затоа го имаат второ место на табелата со три бода мањак во однос на лидерот Хелсинк. Ние овде очекуваме гостите да доминираат и предлагаме 2/2 со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*