Тикет на денот е-Спорт (22.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска сме малку ограничени со понудата од е-Спортот, па затоа ќе ви понудиме два меча кои можеби не се толку во центар на внимание, а ни доаѓаат Mid Season Invitational 2022 – Rumble Stage.

Royal Never Give Up – G2 Esports – 2 @ 2.25 во Bet365

G2 Esports е на првата позиција на табелата во групната фаза и речиси сигурно ќе обезбеди место во нокаут-фазата, но за тоа ќе им треба триумф против еден од најголемите фаворити во овој дел од турнирот, а тоа е Royal Never Give Up.

G2 има четири победи и само еден пораз по пет одиграни кола на турнирот, додека Royal NGU има еден триумф помалку од конкурентот, сепак тоа што не им оди во прилог е победата на G2 од пред два дена на истиот турнир, па затоа наш предлог е 2 со квота 2.25 во Bet365.

Evil Geniuses – Saigon Buffalo – 1 @ 1.36 во 22Bet

На овој дуел не треба да има дилеми за победникот, бидејќи Saigon Buffalo со четири порази по четири одиграни меча се на последното место и тешко дека ќе направат сензација против Evil Geniuses, кој мора да слави ако сака да остане во топ-4 и да избори полуфинале.

Овие екипи одиграа еден меѓусебен натпревар, и тоа пред два дена, а тогаш подобар беше Evil Geniuses со 1-0, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*