Тикет на денот е-Спорт (21.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По успешните прогнози во четвртфиналето на PGL Major Antwerp во претходните денови, сега ќе направиме мала пауза од CS:GO и ќе ви понудиме два меча од Rainbox Six, видео-игра која нема да ве разочара.

Team Liquid – DarkZero – 1 @ 1.53 во Bet365

Првото полуфинале на Six Charlotte Major 2022 ни нуди големо дерби во R6, а тоа ќе се игра меѓу Team Liquid и DarkZero Esports, кои се сретнале само еднаш досега во историјата и тогаш како победник излезе Liquid со 7-3.

Liquid во последниот период газеше сè пред себе, па двапати настрана XSET, а од нив загубија и Cyclops, Furia и G2, а интересно е тоа што сите победи на Liquid беа убедливи.

DarkZero исто така славеше пет пати на последните пет меча, па двапати беше подобар од Heroic, а еднаш од w7m, Team One и G2 Esports, но ниту еден триумф не беше доминантен.

Со оглед на формата на двете екипи и одличниот ритам на Liquid, наш фаворит денеска дефинитивно ќе биде токму тој тим, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Oxygen Esports – Astralis – 1 @ 1.66 во 22Bet

Oxygen досега двапати го совлада Astralis, а сега ќе имаат и трета пресметка, која можеби ќе биде „трета среќа“ за поразениот тим, меѓутоа тоа нема да биде лесно.

Oxygen во последните четири меча по двапати славеше проти Dire Wolves и Team One, и тоа убедливо, а последниот ривал кој го прегазија беше BDS Esports.

Astarlis имаше добра серија од четири сигурни победи против Chiefs (двапати) и Wolves, по што загуби од BDS со 2-7, па потоа во четвртфинале на турнирот налетаа на XSET, па мораа да се потрудат за да изборат место меѓу четирите најдобри тима.

Oxygen доминираше во меѓусебните пресметки со денешниот противник, а се наоѓа и во подобра форма, па затоа ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*