Тикет на денот е-Спорт (18.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни следи мала промена и одмор од CS:GO натпревари, па така ќе ги следиме дуелите од R6-турнирот, Six May Major 2022, каде што сè уште се игра групната фаза.

Team One – Dire Wolves – 1 @ 1.40 во Bet365

Ова е мечот кој ќе ги реши сите дилеми во групата А, со оглед на тоа дека по три кола во пол-позиција за нокаут-фазата се Team One и Oxygen Esports, додека Dire Wolves e блиску до елиминиција.

Team One го декласираше Dire Wolves со 7-2 во претходниот двобој на овие екипи пред два дена, па така направи чекор кон место меѓу најдобрите, а Dire Wolves мора да направи сензација доколку сака да се надева на такво нешто, иако шансите се минимални.

Наш фаворит денеска ќе биде TeamOne на кој нова победа против директниот конкурент треба да му биде доволна за место во следната фаза, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Oxygen Esports – Dire Wolves – 1 @ 1.54 во 22Bet

Ова е вториот меч од групата А, со тоа што Oxygen веќе обезбеди место во следната фаза, па се поставува прашањето колку ќе се трудат против Dire Wolves во последното коло од групната фаза.

Oxygen го растури Dire во првиот меѓусебен меч со 7-2, а славеше и против Team One со 7-4, па така со три победи е убедливо на првото место и не може да му биде загрозена позицијата.

Сепак, веруваме дека сакаат да бидат во совршена форма пред почетокот на четвртфиналето, па затоа предлагаме 1 со квота 1.54 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*