Тикет на денот (среда, 18.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ниту денешната понуда не е нешто посебно инспиративна, а така ќе биде секој ден од наредниот понеделник. Утеха ќе биде фактот за летната пауза бидејќи ќе биде пократка поради Мундијалот во Катар. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Словачко – Спарта Прага – ГГ @ 1.88 во Mozzart

Ова е натпревар од финалето на МОЛ купот во Чешка, а во завршната претстава се тимовите кои го зедоа третото и четвртото место во првенството. Иако до крајот остана да се игра уште едно коло, веќе е се познато. Третото место го освои вториот великан од Прага, еипата на Спарта, а зад нив е Словачко. И двете екипи веќе обезбедија пласман во Европа и се пласираа во конференциската лига, а победникот на Купот ќе има шанси да стигне до квалификациите за Лига Европа. Овде искрено немаме фаворит, па затоа сметаме дека ГГ е најлогичен тип. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.88.

Ексцелзиор – Хераклес – 2&2+ @ 2.65 во Bet365

Хераклес непланирано се најде во ситуација да бара опстанок во плеј оф со тимовите од втората лига. Тие во последното коло беа поразени од Спарта Ротердам на домашен терен, а не им одеа во прилог ниту останатите резултати, па 16-то место им е сосема заслужено. Ескцелзиор веќе изигра еден круг во баражот и беа поуспешни од Рода. Гостите ни делуваат како поспособна екипа и предлагаме да изиграте 2&2+ со квота 2.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*