Тикет на денот е-Спорт (17.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште само три места останаа во нокаут-фазата на PGL Major Antwerp, а патниците во Champions Stage ќе бидат одредени во петтото коло.

G2 Esports – Furia – 1 @ 1.44 во Bet365

Овие две екипи имаат по две победи и два порази, а само една од нив ќе игра во четвртфиналето, иако може да се каже дека и двете заслужуваат да заиграат меѓу најдобрите осум на турнирот.

G2 е петти на светската ранг-листа и сега не се во плејофот поради двата тесни порази од NaVI и Heroic, каде по продолженија ги загубија нервите и концентрацијата, па затоа и запишаа два порази од по 17-19.

Furia имаше лош старт и пораз од Spirit, но потоа со две победи против Liquid и BIG ја вратија самодовербата, која беше урната на мечот против NiP бидејќи загубија со убедливи 0-2.

Овие две екипи се сретнаа само еднаш оваа сезона, и тоа во IEM Katowice 2022, при што победи G2 со 2-1, а наш предлог за денеска ќе биде 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Copenhagen Flames – Imperial – 1 @ 1.66 во 22Bet

Copenhagen Flames беше пријатно изненадување на почетокот на турнирот, но за жал не обезбеди пласман меѓу најдобрите, па денеска ќе се соочи против Imperial и може да се каже дека нема фаворити во оваа средба. Copenhagen Flames не смеат да бидат отпишани, додека бразилскииот тим секогаш знае да направи изненадување.

Тимот од Данска е на 15. место во светот, а турнирот го почна со две победи, и тоа против Bad News Eagles и Ence, со што дојде на победа до нокаут-фазата, но потоа се соочи со незгодните Team Spirit I Faze Clan, па загуби со по 1-2.

Imperial имаше ужасен старт и два порази, па многумина ги отпишаа поради тоа, но сепак бразилската екипа се разбуди од сон и со два одлични резултати против Bad News Eagles и Cloud9 дојде во позиција да се надева на место меѓу најдобрите осум тима.

Со оглед на тоа дека данскиот тим имаше два тесни порази веруваме дека нивната самодоверба уште е на високо ниво и може да го добијат третиот триумф, па затоа ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*