Тикет на денот (вторник, 17.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Стигнавме до сушните денови кога е во прашање понудата. Наредниот викенд завршуваат сите лиги, а потоа ќе ни останат само баражите. Воглавно така е и во наредните два дена, а во среда не очекуваме првото европско финале. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Саутемптон – Ливерпул – 2/2&3+ @ 2.35 во Mozzart

Ливерпул можат да бидат задоволни од исхото помеѓу Вест Хем и Сити во неделата. Тој дуел е завршен без победник, па Ливерпул со евентуална победа во Саутемптон ќе му се приближи на лидерот на само бод. Проблем е тоа што до крајот остана само едно коло и Сити ако победи против Астон Вила ќе ја одбрани титулата. Саутемптон веќе оддамна е без натпреварувачки амбиции, а и формата не им е баш најдобар. Како и да е, овде очекуваме Ливерпул да доминира и предлагаме 2/2&3+ со квота 2.35 во Mozzart.

Беневенто – Пиза – 0-2 @ 1.78 во Bet365

Во првиот натпревар од ½ финалето на плеј офот од италијанската Серија Б, Беневенто го дочекува тимот на Пиза. Гостите сега прв пат излегуваат на терен во доигрувањето бидејќи како третопласиран тим автоматски се најдоа во 1/2  финалето. За разлика од нив, Беневенто мораше да игра еден бараж натпревар и тоа на гостувањето против Асколи. Победникот од овој натпревар влегува во финале за пласман во Серија А. Искрено на овој дуел немаме некој фаворит, па затоа решивме да типуваме на голови. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*