Тикет на денот е-Спорт (07.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Половина од турнирот Rocket League RLCS Spring Europe помина, па сега ни следат дуелите од полуфиналето во Upper Bracket и битката за четвртфинале во Lower Bracket, со тоа што повторно нè очекуваат многу возбудувања.

Karmine Corp – Team Liquid – 1 @ 1.83 во Bet365

Karmine Corp вчера загуби од SMPR со 1-3, но потоа се поправи на следните два меча и ги прегази BS+Competition и Luminosity со по 3-1, а следен ривал ќе им биде Team Liquid, кој вчера запиша убедлив пораз од Team Vitality, па потоа едвај на крај излезе со Dignitas (3-2). Победникот од овој меч ќе игра четвртфинале во Lower Bracket, а со оглед на подобриот ритам на Karmine Corp, наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Misfits – SMPR – 1 @ 1.61 во 22Bet

Misfits загуби од Vitality со 0-3, по што својот бес го истури врз Evil Geniuses (3-0) и Endpoint (3-1), додека SMPR најпрво го изненади Karmine Corp, но пооа беше поразен од Moist Esports. Тоа ги испрати во Lower Bracket, каде што по тешка битка го елиминираше Wolves Esports со 3-2, а сега ги чека уште еден пеколен меч. Misfits го доби единствениот меѓусебен меч против SMPR, и тоа со убедливи 4-0, па повторно се очекува триумф за нив. Ние предлагаме 1 со квота 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*