Тикет на денот (сабота, 07.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште малку остана од фантастичната понуда. Најголемите лиги веќе влегуваат во завршница, па следува летната пауза. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Торино – Наполи – ГГ3+ @ 2.00 во Mozzart

Торино влезе во одлична серија на крајот на сезона. Тие на последните пет натпревари немаат пораз, но сепак тоа не е доволно за да се изборат за пласман во Европа со оглед на тоа што имаа голем бодовен заостаток. Наполи го изгуби чекорот за Скудето, па сега нив им претстои мирна завршница, а добро е тоа што веќе обезбедија пласман во Лигата на шампиони. Овде очекуваме релаксиран натпревар со многу голови, па типуваме ГГ3+ со квота 2.00 во Mozzart.

Гројтер Фирт – Борусија Дортмунд – 2&4+ @ 2.37 во Bet365

Гројтер Фирт е новиот патник во Цвајт, но да бидеме реални на многу екипи им ги измеша математиките. Последно тоа се случи со Унион Берлин. Иако Гројтер немаше апсолутна никаква потреба за бодови успеа да ремизира на тој натпревар. Дортмунд од друга страна ја исполни својата цел и се пласираше во ЛШ за следната сезона, а во моментов имаат два последователни порази. Овде очекуваме Дортмунд да ja прекине лошата серија резултати и предлагаме 2&4+ во Bet365 со квота 2.37.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*