Бундеслига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Германија се игра претпоследното коло. Шампионот е веќе познат, но сепак борбата за опстанок и борбата за Европа ќе продолжи. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Бохум – Арминија – Х2

Бохум практично ја заврши сезоната и тие обезбедија опстанок, а во моментов се во ситуација така што не можат да одат ниту горе, а ниту долу на табелата, па се што им предвидуваме нив е мирна завршница. Арминија се уште е во трка за опстанок и во најмала рака ќе се обиде тоа да го направи преку баражот. За да биде во поповолна ситуација, на овој натпревар немаат право да бидат поразени. Типуваме Х2 со квота 1.72 во Mozzart.

Келн – Волфсбург – ГГ

Келн врза четири последователни победи и сега се во трка за Европа. За нив би бил голем успех Лига Европа или конференциската лига, па веруваме дека нема да се откажаат од таа борба. Волфсбург играше цела сезона променливо и очекувано се наоѓаат на средината на табелата без никакви шанси за успех оваа сезона. Ние овде и покрај тоа што Келн е фаворит решивме да типуваме на голови. Наш предлог е ГГ со квота 1.57 во Bet365.

Фрајбург – Унион Берлин – 1

Фрајбург е најрпијатното изненадување во Бундеслигата оваа сезона. Да бидеме искрени сите очекувавме дека овој тим ќе биде задоволен со опстанок, но во моментов се наоѓаат на позиција која води во ЛШ што е голем успех за овој тим. Унион Берлин од друга страна и тие се броат за Европа, но после изданието во последното коло не заслужуваат пласман таму со оглед на тоа што беа поразени од веќе елиминираниот тим на Гројтер Фирт. Ние овде предлагаме 1 со квота 1.90 во 22Bet.

Гројтер Фирт – Дортмунд – 3+

Иако Гројтер веќе елиминирани, на многу екипи им ги зедоа бодовите. Последно тоа се случи со Унион Берлин каде што успеаа да ремизираат и да му го отежнат патот кон Европа. Дортмунд е на второто место и веруваме дека таму ќе останат до крајот на сезоната, а најважно за нив е што и за селдната година обезбедија плсаман во ЛШ. Овде без многу размислување типуваме 3+ со квота  1.40 во 1xBet.

Хофенхајм – Леверкузен – 3+

Според прикажаните игри, дефинитивно Хофенхајм е на вистинското место, поточно се наоѓа на 8-та позиција, а тука и заслужувааат. Овој тим во последните пет натпревари нема победа, поточно во тој временски период запиша три порази и две реми. Леверкузен од друга страна треба да победи на овој натпревар и да бидат сигурни во пласманот за ЛШ за следната година. Сепак Хофенхајм знае да биде незгоден, па предлагаме да изиграте 3+ со квота 1.45 во Mozzart.

Херта – Мајнц – 1

Oвој натпревар е многу важен за домаќините. Тие се на чекор до опстанок, но ништо не е сигурно. Во моментов се наоѓаат во поволна ситуација и треба да победат, за во последното коло да бидам порелаксирани. За Мајнц нема никакво значење овој дуел и веруваме дека нема да создаваат притисок. Типуваме 1 со квота 2.55 во Bet365.

Баерн – Штутгарт – ГГ4+

Баерн малку го расипа впечаокот со поразот во Мајнц, но тоа му се случи веќе втора сезона последователно. Сепак, тоа не влијаеше врз нив со оглед на тоа што навремено си ја обезбедија титулата.  Штутгарт од друга страна се во тешка ситуација и имаат само два бода повеќе од арминија, но мора да се потрудат да не ја прокоцкаат таа предност. Овде очекуваме ГГ4+ со квота 2.25 во 22Bet.

Ајнтхрат – Менхенгладбах – ГГ4+

Во Франкфурт дефинитивно ќе се слави после пласманот во финалето од Лига Европа и не треба да се очекуваат некои големи тензии на овој натпревар со Менхенгладбах. Борусија нема императив за освојување на бодови и сигурно нема да ја видат Европа, па веруваме во еден отворен и ефикасен натпревар. Ние предлагаме овде да изиграте голови и типуваме ГГ4+ со квота 2.10 во 1xBet.

Лајпциг – Аугсбург – 1/1

Лајпциг мора да го заборави тешкиот пораз од Глазгов и победата на Аугсбург. Инаку ЛШ следната сезона ќе ја гледаат на телевизија. Лајпциг би можел да биде голем губитник оваа сезона. Играа фантастично и до пред две седмици беа поразени само од Баерн, а потоа врзаа два во Бундеслигата и паднаа на петотот место. Аугсбург изгуби три од последните четири натпревари, но во никој случај не би требало да имаат проблеми околу опстанокот. Овде предлагаме 1/1 со квота 1.71 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*