Тикет на денот е-Спорт (05.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Петто коло од ESEA Season 41: Advanced Division – Europe е во тек, а засега само еден тим се издвојува и тоа е Nemiga Gaming, кој има четири победи во исто толку пресметки, но сепак ма уште многу да се игра до крајот, а дури 24 тимови од 97 ќе обезбедат место во нокаут-фазата.

Bluejays – Big Academy – 2 @ 2.62 во Bet365

Bluejays беше непријатно изненаден на стартот и загуби со 4-16 од 00 Prospects, па сега има поправен испит против Big Academy кој во минатото коло славеше со 16-8. Иако можеби за многумина Bluejays ќе биде фаворит затоа што беше еден од кандидатите за плејоф, сепак резултатите во последно време им се лоши и имаат три порази по ред, додека од друга страна Big Academy врза три победи по ред. Наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

Onyx – Sissi State Punks – 2 @ 2.00 во 22Bet

Onyx разочара и по две одиграни кола е блиску до дното, додека нивниот денешен ривал Sissi State Punks одигра само еден меч и го загуби убедливо со 5-16. Германскиот тим, сепак, има две победи во последните пет одиграни меча, па тоа им дава искра надеж дека може да се радуваат вечерва во дуелот против Onyx, кој е во црна серија и веќе пет дуели по ред не знае да победи. И тие се надеваат на пресврт во формата, но нивната игра не е ниту блиску до добра за да се случи тоа. Ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*