Тикет на денот (четврток, 05.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во Лигата на шампионите ги добивме финалистите. Вечер на „менито“ се дуелите од Лига Европа и конференциската лига, па ќе се обидеме да направиме добитна комбинација.

Ренџерс – Лајпциг – 2&2+ @ 2.65 во Mozzart

Биковите донесоа гол предност во првиот натпревар, па во овој натпревар влегуваат со добро расположение. Мора да признаеме дека Ренџерс добро изгледаше и самиот пласман во ½ финалето за нив е огромен успех. Лајпциг од друга страна беше поразен во последниот натпревар во Бундеслигата со резултат од 3-1 на гостувањето кај Менхенгладбах. Oвде делува дека Лајпциг е најблиску до трофеј и веруваме дека нема да ја пропушти оваа шанса. Наш предлог е 2&2+ со квота 2.65 во Mozzart.

Салернитана – Венеција – ГГ3+ @ 2.35 во Bet365

Овој натпревар требаше да се изигра во рамките на 20-то коло на почетокот на јануари, но поради заразените фудбалери на екипата на Салернитана овој дуел беше одложен. Двата тима моменталн осе наоѓаат во зоната за елиминација, но евентуалниот победник од овој натпревар ќе биде во поволна ситуација и блиску до опстанок. Салернитана игра фантастично во последно време и врза четири натпревари без пораз, додека Венеција нема победено цели 10 натпревари. Сепак овде очекуваме голема борба и би требало головите да бидат присутни. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*