Тикет на денот е-Спорт (03.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Pinnacle Cup IV ќе биде и денеска на нашиот репертоар поради возбудувањата кои ги понуди во претходните денови, како и богатата програма која ја имаат, а денеска ќе биде решен најмалку еден патник во нокаут-фазата.

Isurus – Masonic – 1 @ 2.37 во Bet365

Isurus беше во добра серија од три победи по ред додека вчера не налета на Finest и загуби со 1-2 по тешка битка, па така ја прекина низата и сега ќе се обиде да го поправи впечатокот на мечот против Masonic, кој игра променливо, а во последните три средби има дури два порази. Овие екипи досега немаат одиграно ниту еден меѓусебен меч, но амбициите на Isurus се зголемени со оглед на одличниот настап во првиот дел од турнирот и затоа наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

Team Spirit – Team Finest – 1 @ 1.40 во 22Bet

Дербито кое ќе го одбележи денешниот тикет ќе се игра меѓу Team Spirit I Team Finest, а само еден од нив ќе обезбеди директен пласман во нокаут-фазата по овој меч. За руската екипа може да кажеме дека гази сè пред себе, а „дамка“ остава само поразот од Sinners пред две недели. Ниту Finest не е за потценување бидејќи издоминира против 777, Tricked и Ecstatic, по што се измачи против Isurus. Два одлични тима, но сепак еден мора да загуби денеска. Ние предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*