Тикет на денот (вторник, 03.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во наредните два дена понудата нема да биде баш инспиративна, особено во однос на претходниот период, но сепак ние успеавме да составиме тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Бормут – Нотингем Форест – 1Х&0-2 @ 2.28 во Mozzart

Oвој натпревар има голема важност и слободно може да кажеме дека тежината му е иста како финале во бараж за влез во Премиер лигата. Победникот од овој дуел ќе биде на чекор од освојување на второто место и директен влез во елитата. Фулам веќе го обезбеди првото место, а Бормут се доведе во ситуација да не смее да изгуби на овој натпревар. Тие имаа се во свои раце, но во последните седум кола победија само два пати. Нотингем од друга страна славеше на домашен терен против Свонси и тоа им беше четврта последователна победа. Овде веруваме дека домаќините ќе останат непоразени, а не очекуваме и кој знае колку погодоци. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 2.28 во Mozzart.

Интер Турку – Хелсински – 2&0-3 @ 3.05 во Bet365

Финската лига многу ќе ни значи во летниот период со оглед на тоа што ќе играат редовно откако ќе завршат најголем број од лигите. Таму се изиграни веќе пет кола и во водство е КуПС со макисмален учинок, а на второто место е актуелниот шампион Хелсинки со четири победи и еден пораз. Интер во првите пет кола има три победи и два порази, па на табелата е над својот голем ривал. Овде очекуваме Хелсинки да се ревашнира на Интер Турку за поразот и сметаме дека ни претстои натпревар без многу погодоци. Ние овде типуваме 2&0-3 гола со квота 3.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*