Тикет на денот е-Спорт (02.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По уште еден успешен тикет на Pinnacle Cup IV и денеска ќе ви понудиме два натпревари од истиот турнир, но овој пат од третото коло со тоа што победниците ќе дојдат на чекор до нокаут-фазата, додека поразените ќе добијат уште еден поправен испит.

Ago – Bluejays – 2 @ 1.66 во Bet365

Македонскиот тим Bluejays има една победа и еден пораз во досегашниот дел од турнирот, а кога би ја погледнале нивната генерална форма тие имаат дури три победи на последните четири меча во сите конкуренции. Денешниот ривал нема да биде воопшто лесен бидејќи станува збор за полски AGO, но сепак тој е во ужасна серија и има само една победа на претходните четири пресметки. Исто така го загуби последниот меѓусебен дуел со Bluejays пред неколку денови. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Wisla Krakow – Ecstatic – 1 @ 1.53 во 22Bet

Wisla Krakow разочара против Sinner (1-2), но впечатокот веднаш го поправи против Bad News Bears, додека денеска ќе се соочи против Ecstatic кој не беше убедлив во првите две кола од турнирот. Тие загубија убедливо од Finest (0-2), по што го скршија SKADE со 2-1. Овие екипи го играат првиот меѓусебен дуел, а победникот ќе направи исчекор во битката за плејофот. Со оглед на искуството на играчите на Wisla Krakow, ние предлагаме 1 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*