Тикет на денот (понеделник, 02.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Викендот беше преполн со настани, а овој понеделник ќе биде исто така одличен во однос на понудата за кладење. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Силкеборг – Алборг – 1 @ 1.91 во Mozzart

Мора да признаеме дека Силкеборг игра фантастично во плеј офот. Се уште не ни е јасно зошто така не играа во регуларниот дел од данската Супер лига, бидејќи сега тие заедно со Копенхаген и Митиланд би се бореле за титула. После првото доигрување имаат четири победи и еден проаз, а тој неуспех го доживеаа против Митиланд. Алборг ќе се бори за Лига Европа, а за титула да бидеме искрени некако и немаат големи шанси со оглед на тоа што првите две екипи имаат солидна предност. Овде поради домашниот терен предлагаме да изиграте 1 со квота 1.91 во Mozzart.

Менхенгладбах – Лајпциг – 4+ @ 2.40 во Bet365

Лајпциг е во фантастична форма, но повторно е во незгодна позиција. Биковите се борат за да освојат два трофеи и ќе играат во финалето на ДФБ Купот, а потоа ќе се натпреварувааат и во Лига Европа. Менхенгладбах ја изигра најслабата сезона барем во последната деценија и тоа судејќи по моменталнта ситуација. Во претходните две кола успеаа да земат само бод, а примија шест гола. Овде очекуваме повторно отворен и ефикасен натпревар и предлагаме 4+ со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*