Тикет на денот е-Спорт (01.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во нашиот тикет се дел од натпреварите од второто коло на популарниот Pinnacle Cup IV, а само првите осум тимови ќе обезбедат место во нокаут-фазата, додека другите ќе мора да се збогуваат од натпреварувањето.

Team Spirit – K23 – 1 @ 1.72 во Bet365

Team Spirit се наоѓа во многу добра форма и запиша веќе три победи по ред, односно четири на последните пет дуели, а стартуваше и со триумф на Pinnacle Cup против Bluejays со 2-0. Нивниот ривал K23 има четири победи на последните пет средби, со тоа што го почна турнирот со тешка победа против Dynamo Eclot од 2-1. Овие екипи се сретнаа седум пати, при што Spirit доминираше и прослави на шест од нив, а само последниот меѓусебен дуел му припадна на K23. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Team Finest – Isurus – 1 @ 1.33 во 22Bet

Finest тргна со убедлив триумф против Ecstatic и ја оправда фаворитската улога, откако славеше и на претходните дав меча, додека Isurus по долга битка го урна SKADE и со тоа ја потврди добрата форма. Овие екипи досега никогаш не се сретнале и сега ќе го одиграат првиот меѓусебен дуел, а со оглед на подобриот старт на Finest, ние предлагаме 1 со квота 1.33 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*