Тикет на денот е-Спорт (29.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Почна вториот дел од Swiss Stage групата на Pinnacle Cup IV, а ние ви нудиме два натпревари кои се надеваме дека ќе го привлечат вашето внимание.

AGO – Masonic – 2 @ 1.72 во Bet365

AGO се надева на победа во денешеното дерби, но тоа нема да биде воопшто лесно затоа што веќе два меча по ред не знае за триумф, а нивниот ривал на последните пет дуели има дури четири победи. Овие екипи ќе се соочат за првпат во историјата, а подобрата форма на Masonic го прави фаворит во оваа пресметка од првото коло во втората фаза. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

GamerLegion – Bad News Bears – 2 @ 3.50 во 22Bet

Ова ќе биде дуел меѓу две екипи кои имаат само по еден триумф на последните пет пресметки во сите конкуренции. GamerLegion загуби од Bluejays, Fnatic, Forze и Dignitas, додека Bad News Bears беа поразени од Avangar, Bluejays, 9Z и Sao Caetano. Сепак, Bad News делува како постабилен тим во моментов и затоа ние предлагаме 2 со квота 3.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*