Тикет на денот (петок, 29.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Полека влегуваме во целта кога е во прашање фудбалската сезона. На поголем дел од лигите им се гледа крајот, а таму каде што нема расплет, тоа се очекува во наредните две-три кола. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сандхаузен – Шалке – 2&2+ @ 2.16 во Mozzart

Шалке имаа голема шанса да се издвојат на првата позиција на табелата после претходното коло, но за жал тие таа шанса не ја искористија. Во тој натпревар го дочекаа Вердер Бремен и да бидеме искрени поминаа доста лошо со оглед на тоа што беа поразени со резултат од 4-1. Сандхаузен е во супер форма и на последните четири натпревари зедоа 8 бода што и не е малку за тим кој се бори за опстанок. Сепак овде очекуваме победа на гостите и типуваме 2&2+ со квота 2.16 во Mozzart.

Фенербахче – Газиантеп – 1&3+ @ 2.01 во Bet365

Фенербахче е во фантастична форма и го презеде второто место од Коњаспор. Имаат само еден бод повеќе, па ќе мораат да се потрудат да не ја пропуштат таа предност во наредните четири кола. Газиантеп е на 15-то место со 10 бода повеќе од екипите кои се во црвената зона, па не би требало да се соочат со проблеми околу опстанокот. На овој натпревар ние сметаме дека ќе победи домаќинот, а притоа ќе се постигнат и најмалку три гола. Коефициентот за 1&3+ изнесува 2.01 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*