Ла Лига 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Започнува 34-то коло на шпанската Ла Лига каде што нема да имаме некои големи дерби натпревари, но далеку од тоа дека ќе биде неинтересно. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Шпанија.

Севиља – Кадиз – 1

Првиот натпревар од 34-то коло во Ла Лига ќе се игра во Андалузија каде што Севиља ќе го дочека тимот на Кадиз. Како што стојат работите, домаќините и наредната сезона ќе ги гледаме во ЛШ, а голем чекор кон тоа направија во минатото коло каде што го совладаа Леванте со резултат од 2-3. Кадиз во овој момент е на 17-то место и до крајот им претстои голема борба за опстанок. Овде предлагаме 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Алавес – Виљареал – 2

Првиот саботен натпревар се игра во Баскија каде што Алавес ќе го дочека Виљареал. Домаќините судејќи по моменталната ситуација наредната сезона ќе играат во Сегунда бидејќи Баскијците моментално имаат дури шест бода помалку во однос на тимовите кои се наоѓаат во безбедната зона. Во минатото коло беа поразени на гостувањето кај Мајорка со резултат 2-1. Виљареал претрпе пораз кај Ливерпул во рамките на првиот натпревар од ЛШ, а секако дека избраниците на Унаи Емери ќе се обидат да стигнат до победа на овој дуел. Типуваме 2 со квота 2.11 во Bet365.

Реал Мадрид – Еспањол – 1/1

Реал Мадрид пред своите фановите ќе се обиде да дојде до новата титула, а за да се случи тоа треба да останат непоразени во дуелот со Еспањол. Што се однесува до Реал, во минатото коло оствари победа на гостувањето кај Осасуна. Еспањол од друга страна и наредната сезона ќе го гледаме во друштво со најдобрите и за нив тоа е голем успех. Ние овде предлагаме да изиграте 1/1 со квота 2.25 во 22Bet.

Валенсија – Леванте – ГГ

Шансата за спас на сезоната екипата на Валенсија ја пропушти минатата сабота бидејќи запишаа пораз во големото финале на Купот на кралот од Бетис и тоа после лошото изведување на пеналите. Леванте води голема битка за опстанок и покрај тоа што играат солидно во вториот дел од шампионатот. Прашање е овде кој ќе победи, но головите мора да бидат присутни. Типуваме ГГ со квота 1.70 во 1xBet.

Атлетик Билбао – Атлетико Мадрид – 3+

Eден од најинтересните дуели на 34-то коло на шпанската Ла Лига се игра во Баскија каде што Билбао на домашен терен ќе го пречека актуелниот шампион, екипата на Атлетико Мадрид. Моментално Баскијците се на 8-то место на табелата и се оддалечени четири бода од пласманот во конференциската Лига. Атлетико Мадрид би можел да го доведе во прашање пласманот во ЛШ бидејќи во овој момент имаат четири бода повеќе во однос на петтопласираниот Бетис. Ние овде предлагаме 3+ со квота 2.41 во Mozzart.

Елче – Осасуна – 1

Елче заслужува и повеќе од прелазна оценка за партиите во овогодинашното издание во Ла Лига, а како што стојат работите најверојатно и следната сезона ќе ги гледаме во друштво со најдобрите екипи од Шпанија. Осасуна има одлична сезона зад себе и во моментов се наоѓаат на средината на табелата. На домаќините бодовите им се повеќе потребни, па предлагаме да изиграте 1 со квота 2.80 во Bet365.

Гранада – Селта – 3+

Малку кој очекуваше дека фудбалерите на Гранада оваа сезона ќе се борат за опстанок, но моментално ситуацијата е таква што минатосезонскиот ¼ финалист на Лига Европа се наоѓа на 18-та позиција на табелата, поточно на позиција која значи преселба во понизок ранг. Селта е на 12-то место и без поголеми проблеми ќе обезбеди опстанок, а со тоа ќе ја исполни и својата цел. Ние предлагаме овде 3+ со квота 2.36 во 22Bet.

Рајо Валекано – Реал Сосиедад – 2

Рајо Валекано во минатото коло приреди вистинска сензација бидејќи славеа на гостувањето кај Барселона со минимален резултат од 0-1 и во моментов се наоѓаат на 11-то место на табелата. Сосиедад од друга страна води и понатаму битка за пласман во Лига Европа, а во минатото коло беа поразени на домашен терен од Барселона. Овде очекуваме Сосиедад да победи без поголеми проблеми и типуваме 2 со квота 2.42 во 1xBet.

Барселона – Мајорка – 3+

Само што помисливме дека Барселона започна со добрите игри следуваше елиминација од Лига Европа, а потоа и неочекуван пораз од Рајо Валекано, па пласманот во ЛШ за нив ќе биде овој пат најголем успех. Мајорка игра фантастично во последно време, но тоа не е доволно за да имаат мирна завршница. Ние овде предлагаме 3+ со квота 1.53 во Mozzart.

Хетафе – Бетис – 2

Последниот натпревар од 34-то коло на Ла лига се игра во предградието на Мадрид каде што Хетафе ќе го дочека тимот на Бетис. Домаќините не се за пофалба оваа сезона, но сепак се држат понастрана од црвената зона што им е приоритет за оваа година. Бетис се уште е во игра за пласман во ЛШ, но не треба да се заборави дека минатиот викенд стигнаа и до трофеј во шпанскиот Куп. Бетис е во фантастично расположение и веруваме дека можат да победат на овој дуел. Наш предлог е 2 со квота 2.90 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*