Тикет на денот (сабота, 30.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е фантастична, а уште малку останаа вакви денови со многу натпревар, па веруваме дека правилно ќе ги искористиме.

Специа – Лацио – 2&3+ @ 2.50 во Mozzart

Специа се уште нема обезбедено математички опстанок, но блиску е да го направи тоа. Формата им е катастрофална, а најдобар доказ за тоа се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим успеа да земе само четири бода. Лацио од друга страна направи два последователни киксови, па пласманот во Европа им е доведен во прашање. Како и да е, овде очекуваме лесна победа за гостите и ефикасен натпревар. Типуваме 2&3+ со квота 2.50 во Mozzart.

Хофенхајм – Фрајбург – ГГ3+ @ 1.85 во Bet365

Oвде имаме дуел на две екипи кои играат солидно. Сепак во последно време Хофенхајм не игра како што треба и запишува доста лоши резултати, поточно во последните пет натпревари немаат победа. Фрајбург од друга страна е најголемото изненадување во Бундеслигата и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе излезат во Европа, а најголем успех за нив би било пласман во најелотното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони. Како и да е, овде немаме фаворит, па предлагаме да изиграте на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*