Бундеслига 32-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Бундеслигата веќе влегува во завршница, а шампионот веќе е познат на три кола пред крајот. Титулата повторно ќе биде во рацете на Баерн Минхен, а до крајот ќе биде интересно околу пласманот за ЛШ и ЛЕ.

Унион Берлин – Гројтер Фирт – 1/1&2+

Премиерниот натпревар од ова коло се игра во престолнината. Унион Берлин го пречекува последнопласираниот Гројтер кој оддамна се прости од елитата, но на никој клуб не им поклони бодови, туку напротив им одзеде. Унион доживеа пораз во ½ финалето од Купот во Лајпциг и ја пропушти шансата да се бори за првиот трофеј во историјата. Гројтер ќе остане на последната позиција, па дури и да победи се до крај, но сигурно е дека ќе се обиде да стигне до уште некој бод. Овде очекуваме 1/1&2+ со квота 2.02 во Mozzart.

Арминија – Херта – 0-2

Се што добро направија во едниот дел од сезоната, фудбалерите на Арминија тоа го расипаа во финишот. Во претходните осум кола освоија само еден бод, па не е воопшто чудно што паднаа во зоната за елиминација. Херта е тим кој е прв над црвената зона и има шест бода повеќе од Арминија. Веруваме дека домаќините со пласман во бараж би биле задоволни, но големо е прашањето колку ќе успеа во тоа. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.73 во Bet365.

Аугсбург – Келн – ГГ

Може да се каже дека овие два тима влегуваат спокојно во меѓусебниот дуел, но желбата за да направат нешто повеќе е се уште тука. Келн се бори за Европа и е во серија од три последователни победи, а тимот на Аугсбург не е толку ефикасен, но сепак успеа во последното коло да го победи тимот на Бохум. Ние овде типуваме ГГ со квота 1.68 во 22Bet.

Дортмунд – Бохум – 1&3+

Со поразот во МИнхен, Борусија остана и без теоретски шанси за да стигне до титулата. Вистина, дури и да триумфираа титулата ќе останеше во Минхен со оглед на тоа што Баерн имаше солидна предност. Милионерите ќе бидат вицешампиони ако го победат Бохум или било кој тим до крајот. Гостите имаа за цел да обезбедат навремен опстанок и засега им фали само еден бод за и математички да го решат тоа, но сметаме дека ќе мора тој бод да го бараат на друго место. Овде типуваме 1&3+ со квота 1.82 во 1xBet.

Мајнц – Баерн – ГГ4+

Mајнц минатата сезона во ова време, го победи Баерн на домашен терен. Тогаш Баварците баш како и сега веќе ја обебзедија титулата, но на домаќините триумфот им значеше многу во борбата за опстанок. Овој пат домаќините во завршница влегуваат без многу грижи бидејќи се на 10-то место и не можат ниту горе, а ниту долу. Баерн во директниот дуел покажа кој тим е најдобар во Германија и повторно оваа година се стекнаа со шампионската титула. Наш предлог за овој дуел е ГГ4+ со квота 2.20 во Mozzart.

Штутгарт – Волфсбург – Т12+

Швабите се во тешка позиција. Поразот во Берлин од Херта ги чинеше скапо и сега опстанокот повеќе не зависи само од нив. Херта има четири бода повеќе, а останаа само три кола, па можеби е време да се загрижи за да стигне на позиција која води во бараж. Волфсбург доаѓа на Мерцедес арената растеретено бидејќи моментално се на 12-то место на табелата. Овде сметаме  дека домаќините ќе прават притисок, па предлагаме Т12+ со квота 1.98 во Bet365.

Хофенхајм – Фрајбург – 2

Пласманот во финалето од ДФБ купот е голем резултат за екипата од Фрајбург, а нивните амбиции не завршуваат тука. Овој тим има шанси да освои трофеј, а прави максимални напори и за пласман во ЛШ. Хофенхајм е далеку од формата која ја имаше на почетокот на вториот дел на сезона и сега се без победа во последните шест кола. Ние овде предлагаме 2 со квота 2.95 во 22Bet.

Леверкузен – Ајнтрахт – 1&3+

Овој натпревар има многу поголема важност за домашниот тим кој се обидува после две години повторно да стигне во ЛШ, додека Ајнтрахт тоа може да го направи преку Лига Европа со оглед на тоа што победија во четвртокот против Вест Хем во првиот натпревар од ½ финалето од Лига Европа. Моментално Ајнтрахт е на 9-то место и преку германската Бундеслига тешко дека ќе стигнат до пласман во Европа. Домаќините веруваме дека ќе направат се за да ги земат трите бода на овој натпревар, па предлагаме 1&3+ со квота 1.75 во 1xBet.

Менхенгладбах – Лајпциг – 3+

Екипата на Лајпциг во финишот на сезоната е во доста чудна ситуација. На прагот се за да освојат два трофеи, многу лесно може да останат без ниту еден, а дури и да не изборат пласман во ЛШ преку Бундеслигата. Домаќините од друга страна освоија само бод во претходните две кола бидејќи запишаа пораз од Келн а зедоа бод против Фрајбург. Овде очекуваме ефикасен дуел и предалгаме 3+ со квота 1.57 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*