Тикет на денот (сабота, 23.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа сабота ширум европа се играат скоро сите лиги, а пауза се прави во шпанската Ла Лига. Од големата понуда издвоивме супер дабл и го спаковавме во форма на тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Гројтер Фирт – Леверкузен – 2/2 @ 2.05 во Mozzart

Гројтер Фирт зеде бод во последното коло против Хофенхајм, но тоа воопшто не ја смени ситуацијата и тие повторно се на дното на табелата, а како што изминува времето стануваат се посериозни патници за во Цвајт. Леверкузен до последен здив ќе се бори за позицијата за ЛШ и веруваме дека ќе успеат во тоа. На овој натпревар немаат апсолутно никакво право на кикс, па веруваме дека сериозно ќе настапат уште од првата минута на натпреварот. Типуваме 2/2 со квота 2.05 во Mozzart.

Интер – Рома – ГГ3+ @ 2.05 во Bet365

Интер во овој натпревар влегува со одлично расположение, откако само пред неколку дена успеа да се пласира во финалето од италијанскиот Куп. Што се однесува до Серија А борбата за Скудето продолжува со градскиот ривал Милан бидејќи бодовното салдо им е многу блиску. Рома од друга страна е во супер форма и на последните пет натпревари немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа три победи и две реми. Овде двете екипи имаат голем мотив, а знаат да играат и ефикасно, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*