Бундеслига 31-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Четири кола останаа до крајот на Бундеслигата, а Берн Минхен се уште математички ја нема одбрането новата титула. Дефинитивно во ова коло ќе биде интересно, а ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Волфсбург – Мајнц – 0-2

Волците имаат само една победа во   претходните пет кола и дури четири порази. Повторно се доведоа во ситуација да ставуваат за статусот со оглед на тоа што имаат само шест бода повеќе од црвената зона. Мајнц од друга страна е на средината на табелата, поточно на 9-то место и тешко ќе биде за да се издигне со оглед на тоа што екипата пред нив има девет бода поеќе. Овде очекуваме натпревар без многу голови и типуваме 0-2 гола со квота 1.90 во Mozzart.

Келн – Арминија – 1Х&0-2

За само 365 дена работите се променија. Минатата година во ова време Келн грчевито се бореше за опстанок и на крајот мораше тоа да го оствари преку бараж, а сега е само на еден бод од пласманот во Европа. Арминија освои само еден бод претходните седум кола и не е чудо што се наоѓа на претпоследното место на табелата. Келн овде е поквалитетен тим и веруваме дека нема да бидат поразени. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 2.41 во Bet365.

Ајнтрахт – Хофенхајм – 0-2

Чуден натпревар не очекува во Франкфурт, а и доста тежок за типување. На едната страна се домаќините кој се насочени кон полуфиналето од Лига Европа, а на друга страна Хофенхајм која потона во финишот. Како и да е, овде веруваме дека ни претстои неефикасен натпревар и најлогично ни е да типуваме 0-2 гола со квота 2.35 во 22Bet.

Фрајбург – Менхенгладбах – 1

Пласманот во финалето на ДФБ Купот за Фрајбург беше голем успех. Ќе се борат за првиот трофеј во историјата, а блиску се и до ново учество во Европа каде што немаат играно од 2017 година. Менхенгладбах  со поразот од Келн во минатото коло ја прекина серијата добри резултати и освоија 10 бода во четири кола. Овде очекуваме Фрајбург да победи и типуваме 1 со квота 1.92 во 1xBet.

Гројтер Фирт – Леверкузен – 2&2+

На гостите секој бод им вреди „злато“, но искрено прашање е колку можат да се снајдат во конкуренцијата. Иако математички имаат шанси, а исто така имаат и мотив, веруваме дека нема лесно да се предадт. Леверкузен во претходните две кола зеде само бод, а не постигна ниту гол, па гостувањето кај Гројтер кој ќе патува во Цвајт, доаѓа во вистински момент. Наш предлог е 2&2+ со квота 1.60 во Bet365.

Лајпциг – Унион Берлин – ГГ

Овие две екипи се сретнуваат на исто место во само четири дена, а првиот дуел беше со повеќекратно значење. Видовме буквално се во тоа полуфинале од купот, а Лајпциг победи со гол во судиското продолжение. Унион имаше предност, но за жал не успеа да го издржи притисокот. Овде очекуваме најмалку по еден гол на двете страни и типуваме ГГ со квота 2.05 во Mozzart.

Баерн – Дортмунд – ГГ4+

Веќе сега можеме да заклучиме дека двете екипи ќе бидат незадоволни од сезоната без оглед на преостанатите натпревари. Баерн по 10-ти пат последователно ќе стане шампион на Германија, но тие имаа за цел да ја освојат Лигата на шампиони. Дортмунд од друга страна заостана во трката за пехар и ќе остане без него како што стојат работите во моментов. Како и да е, очекуваме спектакуларен дуел и типуваме ГГ4+ со квота 1.90 во 22Bet.

Бохум – Аугсбург – Х

Двете екипи се многу блиску до својата примарна цел, а тоа е опстанокот во Бундеслигата. Аугсбург веќе со години е отпишан, но тие и понатаму се дел од германската елита. Бохум ја има улогата на аутсајдер на овој натпревар, особено после слабиот старт на сезоната, но повратникот во Бундеслигата игра се подобро и подобро. Овде очекуваме дека двете екипи ќе земат по бод и типуваме Х со квота 3.25 во 1xBet.

Херта – Штутгарт – ГГ

Ова ќе биде дуел со најголемо значење во актуелното коло. Иако во Минхен се игра Дер Класикер, тешк одека неговиот исход ќе има влијание врза шампионот. На овој дуел ќе се води борба за директен опстанок. Се сретнуваат две екипи кои се слични по квалтиет, а имаат и слична форма. Да бидеме искрени немаме фаворит на овој дуел, па сметаме дека ГГ е најлогичен исход. Коефициентот за тоа во Mozzart е 1.75.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*