Тикет на денот е-Спорт (20.04.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Возбудувањата од CS:GO продолжуваат, а ние во прилог ви го нудиме турнирот Kayzr League Spring 2022, односно по два меча од третото коло, по кои ќе бидат познати учесниците во нокаут-фазата. Првите три екипи обезбедуваат место во плејофот, а веќе се познати, па само прашање е дали ќе играат во полуфинале или четвртфинале.

Alternate Attax – Fambit – 1 @ 1.83 во Bet365

Alternate Attax е веќе со една нога во полуфиналето затоа што има две победи и се наоѓа на првата позиција, па треба да се случи чудо, односно да загуби убедливо од веќе отпишаниот Fambit за да не обезбеди место меѓу четирите најдобри тимови. Fambit ги доби последните два меча во останатите конкуренции, но сепак за овој дуел ние ви нудиме победа на германскиот тим Alternate Attax. Наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

LowLandLions – ex-Project Eversio – 1 @ 1.72 во 22Bet

Две екип кои повеќе од јасно ќе играат во четвртфиналето, па само е прашање дали ќе ја завршат групната фаза на второто или третото место. LowLandLions имаше голем пораз од Alternate Attax и поради тоа во моментов е на третата позиција, но сепак има и две победи на последните три меча на останатите турнири, што значи му дава мала фаворитска улога. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*