Ла Лига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Веќе од денес на програмата се натпреварите од вонредното 33-то коло на Ла Лига каде што нема да иамме некој големи дерби натпревари, но далеку од тоа дека нема да биде интересно. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за шпанската Ла Лига.

Мајорка – Алавес – 1

Премиерниот натпревар од вонредното 33-то коло на Ла Лига се игра на Мајорка каде што истоимената екипа ќе го пречека Алавес, а тоа ќе биде натпревар помеѓу две екипи од дното на табелата. Во минатото коло Мајорка беше поразена од Елче, додека Алавес запиша важна победа против Валекано на домашен терен со резултат 1-0. Овде очекуваме победа за домаќините и предлагаме 1 со квота 2.16 во Mozzart.

Бетис – Елче – 3+

Бетис во досегашниот тек на сезоната покажа дека на оваа екипа и тоа како може да сметаме кога е во прашање пласманот во ЛШ. Имено, Андалузијците моментално се наоѓаат на 5-тото место на табелата и имаат три бода помалку во однос на четвртопласираниот тим на Атлетико Мадрид, но и три бода од Севиља која е на второто место. Елче во овој дуел влегува со добро расположение бидејќи запиша победа во последното коло против Мајорка. Ние овде предлагаме 3+ со квота 1.83 во Bet365.

Виљареал – Валенсија – 1

Виљареал игра фантастично во последно време, а најдобар доказ за тоа ни е пласманот во ½ финалето што секако е огромен успех за овој тим. Во гости им доаѓа овој пат тимот на Валенсија кој повторно ги разочара своите фанови со оглед на тоа дека нема да стигнат во Европа оваа сезона. Без поголеми проблеми очекуваме да слави тимот на Виљареал, а коефициентот за тоа во 22Bet изнесува 1.50.

Атлетико Мадрид – Гранада – 3+

Атлетико во минатото коло во последните секунди стигна до победа над Еспањол и благодарение на тоа повторно се наоѓаат на позиција која носи пласман во ЛШ. Гранада игра катастрофално оваа сезона и во моментов се наоѓаат на 17-то место на табеалта. Атлетико е фаворит на овој натпревар, но сметаме дека головите нема да изостанат. Типуваме 3+ со квота 1.77 во 1xBet.

Селта – Хетафе – 1

По стариот добар обичај, Селта игра по системот топло ладно, а моментално, тимот од Виго се наоѓа на 11-то место на табелата. Хетафе е тим од предградието на Мадрид, а во минатото коло беа поразени на домашен терен од Виљареал со резултат 1-2. Моментално оваа екипа се наоѓа на 15-то место и доколку продолжат вака да играат не им бега борбата за опстанок. Типуваме 1 на овој дуел со квота 2.30 во Mozzart.

Осасуна – Реал Мадрид – ГГ

Зад Осасуна е уште една феноменална сезона и полека, но сигурно, тимот од Памплона започнува да спаѓа во ред со стабилните прволигаши. Имено, во овој момент се наоѓаат на фантастичното 9-то место на табелата, а во минатото коло Осасуна повторно изигра фантастичен натпревар и славеше на гостувањето кај Валенсија.  Што се однесува до Реал, впечаокот е дека Мадриѓаните со победата на последниот натпревар против Севиља практично ја зедоа и титулата во Ла лига, а уште кратко тоа ќе биде и официјализирано. Ние овде предлагаме ГГ со квота 1.82 во Bet365.

Еспањол – Рајо Валекано – 1

За жал и покрај феноменалните партии, фудбалерите на Еспањол се поразени во минатото коло од Атлетико Мадрид и тоа после голот кој го примија во последната секунда од натпреварот, но добро е тоа што и следната сезона овој тим ќе го гледаме во Ла Лига. Рајо Валекано имаа фантастичен старт на сезоната, но попуштија во вториот дел, па сега ќе мораат уште малку да се потрудат за да стигнат до сигурен опстанок. Ние овде предлагаме 1 со квота 2.50 во 1xBet.

Леванте – Севиља – 1Х

Леванте не се предава. Клубот кој практично беше прежален игра фантастично во последно време и моментално е на претпоследното место на табелата со четири бода помалку во однос на тимовите кои се наоѓаат во безбедната зона. Севиља против Реал имаше водство во последниот натпревар, но за жал на крајот беа поразени со резултат 2-3. Леванте има очајна потреба од бодови, па очекуваме да не бидат поразени. Наш предлог е 1Х со квота 1.68 во 22Bet.

Кадиз – Атлетик Билбао – 1

Кадиз во минатото коло изигра одличен натпревар, а можеби и најдобриот во оваа сезона. Тие над сите очекувања успеаа да слават на Камп Ноу против Барселона со минимален резултат од 1-0. Атлетик Билбао не може ниту горе, а ниту долу на табелата, па веруваме дека на овој натпревар ќе влезат порелаксирано. Типуваме 1 со квота 3.45 во Mozzart.

Сосиедад – Барселона – 3+

Последниот дуел од вонредното 33-то коло се игра на Аноета каде што фудбалерите на Сосиедад ќе го дочекаат тимот на Барселона. Убава прилика имаа домаќините во минатото коло за да стигнат до 5-та позиција, но за жал тие ремизира против Бетис. Барселона повторно е во криза, а тоа се докажа со последователните два натпревари каде што беа поразени од Ајнтрахт и Кадиз. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.81 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*