Тикет на денот (среда, 20.04.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Се приближуваме кон крајот на сезона и повеќе нема празен простор. Не се игра во европските купови, но затоа на програмата ги имаме вонредните првенствени кола. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брест – Лион – 2&2+ @ 2.33 во Mozzart

Лион го заврши натпреварувањето во Европа со пораз од Вест Хем на домашен терен и на тој начин ја пропуштија шансата за евентуално освојување на Лига Европа и пласман за ЛШ во нареднитот циклус. Тоа беше примарна цел за овој тим, но сега им останува ако успеат да стигнат само во некое послабо елитно натпреварување. Брест има само една победа и дури три порази во последните пет кола, но и понатаму се наоѓаат во сигурната зона во средината на табелата. Овде очекуваме победа за домаќините со најмалку два гола. Коефициентот за 2&2+ изнесува 2.33 во Mozzart.

Лајпциг – Унион Берлин – 1&3+ @ 2.21 во Bet365

Во второто ½ финале од ДФБ Купот се сретнуваат домаќините Лајпциг и гостите Унион Берлин. Лајпциг е во фантастична форма оваа пролет и одличќно игра на сите три фронта, а доживеаа само еден пораз на сите натпреварувања. Унион Берлин знае да ја изненади фудбалската јавност со нивните амбиции и успеси. Имено, овој тим успеа повторно да влези во борба за Европа, а и ½ финалето во германскиот куп не е мала работа. Овде да бидеме искрени, Лајпциг се издвојува како поквалитетен тим и веруваме дека ќе победат . Наш предлог е 1&3+ со квота 2.21 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*