Тикет на денот (петок, 15.04.2022)

тикет на денот

Денес имаме екстра понуда, а за тоа може да им се заблагодараме на Ангичаните кој играат денес, наместо сабота поради велигденските празници. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Специја – Интер – 2&0-3 @ 2.20 во Mozzart

Интер едноставно мора да ја искористи шансата која има се укажа за да остане Скудето во нивните витрини. И покрај доста променливите игри и шарените резултати, Интер пред ова коло имаша два бода помалку од лидерот МИлан, но и еден заостанат натпревар, па лесно можат да се најдат пред градскиот ривал. Специја во двете претходни кола освои четири бода и победи во Венеција, а зеде бод од Емполи. Овде очекуваме Интер да победи и мал број голови на натпреварот. Типуваме 2&0-3 гола со квота 2.20 во Mozzart.

Дери Сити – Шелбурн – 1&2+ @ 2.05 во Bet365

Почетокот на сезоната во Република Ирска покажува дека можеби дојде крајот на доминацијата на Дандалк и Шамрок. Екипата на Дери Сити после 9 изиграни кола е на чело на табелата со седум победи и само две реми. Сепак против Шелбурн на овој натпревар не би требало да имаат проблеми. Гостите запишаа две победи во досегашниот дел од првенството и со 9 освоени бода го делат седмото место. Овде Дери Сити е фаворит и предлагаме да изиграте 1&2+ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*