Ла Лига 28-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Од денес на програмата се натпреварите од 28-то коло на Ла Лига. Првото место се уште го има Реал Мадрид кој има осум бода повеќе во однос на второпласираниот тим на Севиља. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Шпанија.

Атлетико Мадрид – Кадиз – 3+

Премиерниот натпревар се игра на Ванда Метрополитано каде што актуелниот шампион, Атлетико ќе го пречека тимот на Кадиз. Во минатото коло избраниците на Симеоне остварија важен триумф на гостувањето кај Бетис и стигнаа до четвртата позиција на табелата. Кадиз е во многу тешка ситуација и се наоѓа на 18-то место на табелата. Овде очекуваме ефикасен дуел и предлагаме 3+ со квота 1.90 во Mozzart.

Леванте – Еспањол – 1

Првиот натпревар од саботната програма се игра во Валенсија каде што Леванте ќе го дочека тимот на Еспањол. Иако Леванте прикажува доста добри партии во вториот дел од сезоната не треба никој да биде изненаден ако оваа екипа ја гледаме во Сегунда. Еспањол игра фантастично на домашен терен, а доста лошо на гости, па сметаме дека Леванте ќе го искористи тоа. Типуваме 1 со квота 2.45 во Bet365.

Гранада – Елче – ГГ

После ¼ финалето од ланското издание на Лига Европа, малку кој очекуваше дека Гранада ќе игра толку лошо во новата сезона. Имено, во овој момент, Гранада е на 17-то место на табелата со само еден бод повеќе во однос на екипите кои се во опасната зона. Елче пак е на 14-то место и има пет бода предност, па овде на двете екипи бодовите им се преку потребни. Наш предлог е ГГ со квота 1.95 во 22Bet.

Виљареал – Селта – 1

Виљареал следната седмица ги очекува доста важен натпревар со Јувентус во рамките на 1/8 финалето од ЛШ и сигурно е дека тоа ќе им биде приоритет. Во минатотот коло Виљареал ја прекина својата позитивна серија и беа проазени на гостувањето кај Осасуна. Селта од друга страна беше актер на феноменален дуел каде што на домашен терен го совладаа тимот на Мајорка. Ние овде типуваме 1 со квота 1.68 во 1xBet.

Хетафе – Валенсија – 1

Ако земеме во обзир колку лошо Хетафе играше во првито дел на сезоната, сега ситуацијата и не е толку лоша бидејќи се наоѓаат на 15-то место на табелата и не се во зоната на загрозени екипи. Валенсија од друга страна врза две победи и повторно се вклучи во борбата за пласман во европските купови. Домаќините играат фантастично на домашен терен, па очекуваме да ги земат трите бода на овој натпревар. Типуваме 1 со квота 2.38 во Mozzart.

Рајо Валекано – Севиља – 3+

Фантастично Рајо Валекано го започна овој шампионат, меѓутоа како што изминува времето, така Фалкао и другарите играат се послабо и послабо, па во последното коло беа поразени на гостувањето кај Кадиз со резултат 2-0. Што се однесува до Севиља, впечатокот е дека овој тим сигурно попушта и тоа го докажаа во минатото коло каде што ремизираа на гостувањето кај Алавес. Очекуваме ефикасен дуел и предлагаме 3+ со квота 2.50 во Bet365.

Бетис – Атлетик Билбао – 1

Во последните две кола, Бетис го упропасти сето тоа што го изгради во целиот шампионат. Имено, пред поетчокот на натпреварот со Атлетико Мадрид, беа на третото место, после тоа ја презедоа петтата позиција. Билбао игра генерално добро и во минатото коло слвеа со 3-1 против Леванте на домашен терен. Наш предлог за овој натпревар 1 со квота 2.30 во 22Bet.

Сосиедад – Алавес – 3+

Сосиедад прикажува солидни партии оваа година и веруваме дека тоа ќе биде доволно за да обезбедат излез во Европа. Во минатото коло дожвеаа тежок пораз, а тоа беше и до некаде очекувано. Алавес е на претпоследното место  и доколку продолжат вака им се заканува преселба во понизок ранг. Овде очекуваме офанзивен пристап од двете екипи и предлагаме да изиграте 3+ со квота 2.02 во 1xBet.

Барселона – Осасуна – 1/1

После катастрофалниот почеток, Барса игра фантастично во последно време и во моментов се наоѓа на 4-то место. Во минатото коло со доста маки славеа на гостувањето кај Елче, а тој дуел заврши со резултат 1-2. Што се однесува до Осасуна, сигурно е дека нема да имаат проблеми околу исполнувањето на својата единствена цел, а тоа е навремен опстанок. Овде очекуваме доминација на Барса и типуваме 1/1 со квота 1.92 во Mozzart.

Мајорка – Реал Мадрид – ГГ

Последниот дуел на ова коло се игра на Мајорка каде што истоимената екипа ќе го дочека тимот на Реал Мадрид. Моментлно Мајорка е на 16-то место и дефинитивно оваа екипа ќе има голема борба околу опстанокот. Реал на овој дуел патува со добро расположение откако успеа да го елиминира ПСЖ во рамките на ЛШ и покрај негативата која ја имаа од првиот натпревар. Сметаме дека ГГ на овој дуел е најлогичен тип, а коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.84.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*