Тикет на денот (сабота, 12.03.2022)

тикет на денот

Саботната програма е пребогата, а ние се надеваме дека овој пат ќе го направиме вистинска комбинација и ќе ви претставиме добитен тикет.

Цирих – Ст. Гален – 1Х&3+ @ 1.95 во Mozzart

После секој нов натпревар, фудбалерите на Цирих се поблиску до шампионската титула. Се уште таа не е освоена математички, но тешко дека ќе успее некој да ги неутрализира 15 бода предност во наредните 11 кола. Цирих е во фантастична серија од победи и сосема заслужено ќе стигнат до пехарот. Овој пат им доаѓа во гости Ст. Гален. Тие се во одлична форма и се без пораз во 2022 година, а изиграа осум натпревари од кои седум првенствени и една во купот. Веруваме овде во ефикасен дуел, а очекуваме и Цирих да не бидат поразени. Наш предлог е 1Х&3+ со квота 1.95 во Mozzart.

Манчестер Јунајтед – Тотенхем – ГГ3+ @ 2.10 во Bet365

Манчестер Јунајтед во последното коло имаше тежок натпревар против својот градски ривал, тимот на Манчестер Сити и за жал беа поразени со резултат 4-1, па тој пораз придонесе за да се оддалечат од позициите кои водат во Европа. Тотенхем од друга страна врза две последователни победи и може да кажеме дека влегоа во посакуваната форма со оглед на тоа што во последното коло го победија Евертон со висок резултат од 5-0. Овде немаме фаворит за конечен исход, но головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ3+ со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*