Традицијата „вели“ дека гол ќе постигне само едната екипа!

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 2 се сретнуваат екипите на Брадфорд и Лејтон.

Брадфорд е на 11-то место со вкупно 36 бода и учинок од 8 победи, 12 реми и 7 порази.

Лејтон е на 15-то место со вкупно 32 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 11 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едната екипа постигнува погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.95 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*