Традицијата им трае 13 натпревари: Продолжува и денес?

традиција

Денес од 18:10 во рамките на Премиер лигата на Саудиска Арбија се сретнуваат екипите на Ал Итихад и Ал Фајсли.

Ал Итихад е на лидерското место со 38 бода кои  ги имаат освоено преку 12 победи, 2 реми и 2 порази.

Ал Фајсли е на 14-то место со вкупно 16 бода и учинок од 3 победи, 7 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните 13 меѓусебни натпревари успеваат да постигнат најмалку по еден гол на двете страни, па ако и денес продолжат со исто темпо ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.72 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*