ТИП НА ДЕНОТ: (21.01.2022, 21:00 часот) ЛИОН – СТ. ЕТИЕН

Понудата за обложување денес е солидна, а за вас како тип на денот решивме да ви го претставиме натпреварот помеѓу Лион и Ст. Етиен кој е закажан за вечер во 21:00 часот.

Лион може повеќе

Пред почетокот на шампионатот, фудбалерите на Лион беа едни од главните фаворити за шампионската титула, но сега веќе слободно може да констатираме дека од тоа нема да биде ништо.

Овој тим се наоѓа на 11-то место на табелата со дури 22 бода помалку во однос на првопласираниот тим на ПСЖ што дефинитивно е тешко да се неутрализира таа предност.

На последните пет дуели Лион запиша само една победа, а останатите четири дуели ги запиша како реми. Исто така треба да нагласиме дека со доста големи маки во последното коло успеаа да го победат тимот на Троја.

Најголемото разочарување во Франција е Ст. Етиен

Веројатно мал број луѓе знаат дека Ст. Етиен е еден од најуспешните клубови во историјата на францускиот фудбал со освоени 10 титула во националното првенство, шест трофеи во националниот Куп, пет во Супер купот и 1 во Лига Купот.

Што се однесува до оваа сезона, слободно може да констатираме дека тимот на Ст. Етиен е најголемото разочарување во овогодинашното издание на францускиот фудбал со оглед на тоа што во моментов се наоѓаат на последното место на табелата.

На последните пет натпревари не знаат за победа, а во тој временски период запишаа исто толку и порази и успеаа да постигнат само еден гол.

ТИП:

ЛИОН – СТ ЕТИЕН – 1/1 @ 2.00 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*