Ла Лига 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Започнуваат натпреварите од 22-то коло на Ла Лига кое судејќи по се ќе ни донесе баш доста возбудување. Најинтересниот дуел ќе се игра на Ванда Метрополитано каде што Атлетико Мадрид ќе го дочека Валенсија. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Ла Лига.

Еспањол – Бетис – 2

Премиерниот натпревар од 22-то коло на шпанската Ла Лига се игра во Каталонија каде што фудбалерите на Еспањол ќе го дочекаат Бетис. Моментално тимот од Барселона се наоѓа на 11-то место на табелата и како што сега стојат работите, впечаокот е дека Еспањол во наредната сезона ќе го гледаме повторно во елитата. Андалузијците се на третото место на табелата кое на крајот носи пласман во ЛШ, а тоа би било вистински успех за овој тим. Наш предлог е 2 со квота 2.42 во Mozzart.

Леванте – Кадиз – 1

Саботата ни носи четири исклучително интересни дуели во шпанската Ла Лига, а премиерата се игра во Валенсија каде што Леванте ќе го дочека Кадиз. После 19 изиграни натпревари без победа во минатото коло, Леванте ја оствари својата прва победа во сезоната и тоа на домашен терен против Мајорка. Кадиз има доста проблеми во овогодинашното издание во Ла Лига и се наоѓа на претпоследното место на табелата. Ова е вистинска шанса за победа на Леванте, а тоа може да го изиграте во Bet365 со квота 1.85 во Bet365.

Виљареал – Мајорка – 3+

Жолтата подморница во финишот на првиот дел од шампионатот изигра неколку феноменални натпревари, меѓутоа впечаокто е дека избраниците на Емери повторно влегоа во резултатска криза со оглед на тоа што на двата последни дуели не знаат за победа. Мајорка има три порази и доколку вака продолжат впечаокот е дека ќе се борат за опстанок. Ние овде предлагаме 3+ со квота 1.84 во William Hill.

Севиља – Селта – 1

Севиља имаше убава шанса да победи во минатото коло и да му се доближи на Реал Мадрид, меѓутоа тие ремизираа на гостувањето кај Валенсија со резултат 1-1. Тимот од Виго во минатото коло запиша нов триумф на домашен терен против Осасуна со резултат 2-0. И покрај тоа што Селта игра добро на гости, ние предност даваме на домаќините. Типуваме 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Атлетико Мадрид – Валенсија – 3+

Дерби натпреварот на коло се игра на Ванда Метрополитано каде што Атлетико Мадрид ќе го дочека тимот на Валенсија. Мора да признаеме дека од Атлетико очекувавме многу повеќе, а не да бидат на четвртото место на табелата. Валенсија зеде важен бод во претходното коло така што успеа да ремизира против Севиља. Ние очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме 3+ со квота 1.96 во Mozzart.

Гранада – Осасуна – ГГ

Се сеќаваме дека Гранада минатата сезона игра доста добро во ЛШ каде што оваа екипа стигна до ¼ финалето, но впечатокот е дека овој пат нема да бидат воопшто блиску до ланскиот успех. Тимот од Памплона од друга страна  на последните пет дуели оствари само една победа, едно реми и дури три порази. Ние за овој дуел предлагаме ГГ со квота 1.93 во Bet365.

Реал Мадрид – Елче – 4+

Впечатокот е дека Реал Мадрид без поголеми проблеми ќе дојде до шампионската титула во Шпанија бидејќи во овој момент имаат четири бода повеќе во однос на Севиља и мора да признаеме дека прикажуваат одлични игри досега. Елче го имаат 15-то место на табелата и играат фантастично во последно време со оглед на тоа што врзаа три натпревари без пораз. Наш предлог за овој натпревар е 4+ со квота 2.22 во William Hill.

Рајо Валекано – Атлетик Билбао – 1

Рајо Валекано е едно од најпријатните изненадувања во досегашениот тек од шпанското првенство со оглед на тоа што Фалкао и другарите се наоѓаат на семдото место на табелата и само еден бод помалку во однос на шестопласираната Барселона. Билбао по стариот добар обичај е на средината на табелата и нив им е битно само да обезбедат навремен опстанок. Валекано е една од најдобрите екипи на домашен терен, па затоа предлагаме 1 со квота 3.05 во 22Bet.

Реал Сосиедад  – Хетафе – 3+

Сосиедад после неколку катастрофални натпревари изигра фантастичен дуел и славеше на домашен терен против Селта. Охрабрувачки делува фактот дека Давид Силва и другарите се на петотот место на табелата со ист број бодови како и четвртопласираниот Атлетико Мадрид. Хетафе од друга страна после катастрофалниот старт на шампионатот, сега игра се подобро и подобро. Овде веруваме дека головите ќе бидат присутни, па предлагаме 3+ со квота 2.40 во Mozzart.

Алавес – Барселона – 2

Последниот натпревар од 22-то коло се игра во Баскија каде што Алавес ќе ја дочека Барселона. Домаќините се наоѓаат во големи проблеми и веруваме дека на овој тим им претстои голема борба за опстанок со оглед на тоа што се на 18-то место на табелата. Барселона има големи проблеми на гостински терен, но овде веруваме дека ќе ја надмине кризата и ќе победи без поголеми проблеми. Типуваме 2 со квота 1.58 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*