Ќе го дуплираме влогот на натпревар од Холандија!?

традиција

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ерсте дивизија се сретнуваат екипите на Венло и Јонг ПСВ.

Венло е на 11-то место со вкупно 26 бода и учинок од 8 победи, 2 реми и 11 порази.

Јонг ПСВ е со исто толку бодови како и денешниот противник, но има подобра гол разлика, а учинокот им е 7 победи, 5 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно ГГ3+ е секогаш добитен тип, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 2.00 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*