По традиција и денес треба да изиграат ГГ3+!

традиција

Денес од 16:30 во рамките на катарската QSL лига се сретнуваат екипите на Катар СЦ и Шамал.

Катар СЦ е на 9-то место со вкупно 12 бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 6 порази.

Шамал е на 10-та позиција со исто 12 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 3 реми и 7 порази.

Овие две екипи во историјата се сретнале вкупно 4 пати и на секој натпревар поединечно е добитен типот ГГ3+, па ако и денес продолжат со исто темпо, дефинитивно ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 2.21 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*