Девет пати по ред победува само истиот тим!

традиција

Денес од 19:30 во рамките на португалската прва лига се сретнуваат екипите на Санта Клара и Спортинг Лисабон.

Санта Клара досега имаат освоено 13 бода преку 3 победи, 4 реми и 9 порази.

Спортинг е на второто место со вкупно 44 бода и учинок од 14 победи, 2 реми и 0 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели имаат интересен податок, поточно на последните девет дуели секогаш е победник тимот на Спортинг, па веруваме дека таа традиција ќе ја продолжат и денес.

Наш предлог:

2 @ 1.49 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*