Продолжува традицијата денес во Ла Лига!?

Денес од 18:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Бетис и Селта Виго.

Бетис е на 3-то место со вкупно 33 бода и учинок од 10 победи, 3 реми и 5 порази.

Селта Виго е на 14-то место и досега имаат освоено 20 бода преку 5 победи, 5 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели успеваат да постигнат по најмалку еден гол, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.81 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*