Неефикасноста ќе ја продолжат и денес!?

традиција

Денес од 16:30 во рамките на УАЕ Лигата се сретнуваат екипите на Бани Јаш и Ал Ахил Дубаи.

Бани Јаш е на 11-то место со вкупно 12 бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 5 порази.

Ал Ахил Дубаи е на 3-та позиција со вкупно 20 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 5 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат многу неефикасно, поточно на нивните натпревари не се постигнати повеќе од два гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.37 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*