Ла Лига 18-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Започнува новото 18-то коло во Ла Лига кое со себе ни носи интересни натпревари. Дерби натпреварот на колото се игра во Андалузија каде што Севиља ќе го дочека Атлетико Мадрид. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло.

Селта – Еспањол – 3+

Првиот натпревар од 18-то коло на Ла Лига се игра во Виго каде што фудбалерите на Селта ќе го дочекаат тимот на Еспањол. Во овој момент домаќините се на 14-то место на табелата со само четири бода повеќе во однос на тимовите кои на крајот ќе ја напуштат елитата. Каталонците се на средината на табелата, а за тоа најзаслужни се резултатите на домашен терен. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 2.22 во Mozzart.

Рајо Валекано – Алавес – 1

Малку кој можеше да претпостави дека Рај оВалекано во овој период од годината ќе се наоѓа на шестото место на табелата, поточно ќе се бори за пласман во европските купови. Во минатото коло доживеаа пораз од Виљареал, но тоа и не беше кој знае какво изненадување. Алавес е најсериозен кандидат за елминација од Ла Лига, а во овој момент се на 17-то место на табелата. Домаќините делуваат како поквалитетен тим и предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

Сосиедад – Виљареал – ГГ

Eден од поинтересните дуели на ова коло се игра на Аноета каде што Сосиедад ќе го дочека тимот на Виљареал. Давид Силва и другарите фантастично го започнаа овој шампионат, но впечатокот е дека како што времето изминува, така оваа екипа прикажува се послаби партии. Во минатото коло Сосиедад го доживеа четвртиот последователен пораз на гостувањето кај Бетис. Жолтата подморница неодамна обезбеид пласман во нокаут фазата од ЛШ и после три кола избраниците на тренерот Емери славеа во Ла Лига против Валекано на домашен терен. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.92 во 22Bet.

Барселона – Елче – 1/1

Барселона има огромни проблеми оваа сезона, а сигурно е дека сето тоа некако беше поврзано со заминувањето на Меси кој беше мотор на овој тим. Имено, тимот од Каталонија е елиминиран од ЛШ, па сега ќе продолжат во Лига Европа. Примарната цел на гостите е да обезбедат опстанок, а впечатокот е дека тоа не би требало да е голем проблем за овој тим. Наш предлог за овој дуел е 1/1 со квота 1.89 во William Hill.

Севиља – Атлетико Мадрид – 1

Дерби натпреварот на колото се игра на Санчез Пишуан каде што  Севиља ќе го дочека тимот на Атлетико Мадрид. За жал Севиља не успеа да стигне до нокаут фазата од ЛШ, но добро е тоа што во Ла Лига се снајдуваат одлично. Атлетико Мадрид на последните два натпревари запишаа исто толку и порази, па во моментов се на четвртата позиција на табелата. Поради домашниот терен одлучивме да типуваме 1 со квота 2.75 во Mozzart.

Осасуна – Мајорка – 3+

После големата криза на стартот на шампионатот, впечатокот е дека Гранада прикажува се подобри партии како што изминува првенството, а моментално оваа екипа ен а 15-то место на табелата со 3 бода повеќе во однос на црвената зона. За Мајорка повторно ќе биде примарната цел опстанокот во лигата и засега работите течат по планот со оглед на тоа дека оваа екипа е на 12-то место на табелата. Ние типуваме 3+ со квота 2.31 во Bet365.

Атлетик Билбао – Бетис – 2

Атлетик Билбао имаше доста проблеми во последно време со оглед на тоа што оваа екипа на последните пет натпревари не успеа да стигне до победа, а во тој период доживеаа два порази и три реми. Во гости им доаѓа најрпијатното изненадување во Ла Лига тимот на Бетис кој се наоѓа на фантастичното трето место на табелата кое на крајот на шампионатот носи директен палсман во ЛШ. Наш предлог е 2 со квота 3.90 во 22Bet.

Хетафе – Осасуна – 3+

Иако Хетафе ја поправи формата во последно време, сепак ситуацијата е лоша во овој тим коа е во прашање екипата од предградието на Мадрид бидејќи овој тим се наоѓа на претпоследното место на табелата со 12 освоени бода. Во минатото коло по трет пат последователни ремизираше и тоа на гостувањето кај Алавес. Осасуна од друга страна веруваме дека нема да имаат премногу проблеми околу опстанокот во друштвото со најдобрите бидејќи овој тим моментално се наоѓа на средината на табелата со девет бода повеќе во однос на зоната за елиминација. Ние типуваме 3+ со квота 2.90 во William Hill.

Реал Мадрид – Кадиз – 4+

Впечатокот е дека фудбалерите на Реал Мадрид доста полесно отколку што очекувавме ќе стигнат до титулата шампиони на Шпанија и во моментов се на првото место со осум бода повеќе во однос на второпласираниот тим на Севиља. Кадиз за жал моментално има позиција која значи преселба во понизок ранг, а во минатоот коло оваа екипа ремизираше против Гранада. Наш предлог за овој натпревар е 4+ со квота 2.15 во Mozzart.

Леванте – Валенсија – ГГ

Последниот натпревар од 18-то коло на Ла Лига ни го носи градското дерби каде што силата ќе ја мерат Леванте и Валенсија. Леванте над сите очекувања се наоѓа на последното место на табелата со само осум освоени бода и како што стојат сега работите, впечатокот е дека оваа екипа е најсериозен кадндиат за елминација од Ла Лига. Валенсија е на 7-то место и играат фантастично во последно време. Ние предлагаме ГГ на овој натпревар со квота 1.80 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*