Бундеслига 17-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Пред нас е последното коло од Бундеслигата во првиот дел од првенство, а воедно и последното коло за 2021 година. Овој пат имаме неколку интересни натпревари, а ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Баерн – Волфсбург – Т13+

Волците се омилен противник на Баерн, посебно кога треба да се дојде во Минхен. Во претходните 18 обиди Волфсбург нема славено на Алијанц Арена, а само два пати успеале да избегнат пораз. Баерн Минхен од друга страна игра фантастично и без поголеми проблеми го побеид Штутгарт на гости во вонредното коло. Овде сметаме дека ништо добро не им се пишува на Волфсбург, па предлагаме Т13+ со квота 1.60 во Mozzart.

Бохум – Унион Берлин – ГГ

Важен натпревар изгуби Бохум во Билефелд. Тоа беше еден од оние дуели каде што победата вреди шест, а не три бода со оглед на тоа дека се игра против директниот конкурент. После слабиот старт, овој тим стигна до подобрување и подобри резултати. Сега имаат 20 бода и евентуално три од овој натпревар. Унион Берлин ремизираше со Славија во конференциската лига и заврши во тоа натпреварување. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.78 во Bet365.

Ајнтхрат – Мајнц – 3+

Можеби Ајнтрахт во овој момент заедно со Баерн се најдобрите екипи кои се во фантастична форма. Четата на Гласнер успеа да добие пет од претходните шест натпревари во Бундеслига и од тим кој се наоѓа во зоната за елиминација стигна до делба на шестото место. Ајнтрахт оваа сезона дома е поразен само од Херта, но има премногу реми резултати. Ефикасноста ја имаат двата тима, па головите не би требало да изостанат на овој натпревар. Наш предлог е 3+ со квота 1.72 во 22Bet.

Гројтер Фирт – Аугсбург – 0-2

Дали победата над Унион беше само случајност или Гројтер има се уште шанси за да се надева ќе видиме токму на овој натпревар. Како и да заврши овој натпревар, тимот на Гројтер ќе остане на последното место, но со три бода би имале минимални шанси за опстанок. Аугсбург игра некако подобро против појаки ривали и извадоа реми против Лајпциг, но затоа изгубија од Бохум во претпоследниот натпревар. Наш предлог за овој натпревар 0-2 гола со квота 1.90 во William Hill.

Хофенхајм – Менхенгладбах – 1

Уште една екипа која ја чека зимската пауза е Борусија Менхенгладбах. Тие врзаа четири порази и големо е прашањето доколку изгубат, дали тренерот ќе им остане на клупа. Од друга страна Хофенхајм изненадува во позитивна смисла. Тие после четири последователни победи во средата успеаа да освојат бод во Леверкузен, а на тие пет натпревари четата на Себастијан Хенес постигна дури 15 гола. Овде очекуваме 1 со квота 2.11 во Mozzart.

Лајпциг – Арминија – 1/1&2+

Арминија го направи тоа што требаше во средата и го победи Бохум, па така може спокојно да оди на пауза. Сепак не им одговара фактот што се уште се во зоната за елиминација, но до крајот има уште многу натпревари, па неблагодарно е да судиме уште сега. Лајпциг од друга страна сака да го заборави ова есенско издание. За разлика од претходните сезони сега не се во врвот на табелата туку се на 9-тото место што не е учинок за восхитување. Овде очекуваме да доминираат и предлагаме 1/1&2+ со квота 1.86 во Bet365.

Херта – Дортмунд – 2

Доколку сакаат да бидат конкуренти на Баерн во борбата за титула, Дортмунд мора да го добие овој натпревар во Берлин и барем да го задржи заостатокот од шест бода. Поразот со Баварците ги спречи Милионерите да бидат есенски прваци. Херта помина многу лошо во Мајнц и беа поразени со 4-0, па на тој начин Берлинците останаа со само една победа во претходните седум кола. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.65 во William Hill.

Фрајбург – Леверкузен – ГГ3+

Овие два тима се наоѓаат на позиции кои носат борба за пласман во ЛШ, па веруваме дека не би имале ништо против ако така биде и пред нивниот меѓусебен дуел во последното коло од Бундеслигата кој ќе се игра во Мај наредната година. Фрајбург пријатно не изненади и да не беше кризата од трите последователни порази, сега би биле на третото место на табелата. Овде решивме да го избегнеме конечниот тип и затоа ви даваме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 1.93 во 22Bet.

Келн – Штутгарт – 1

Во финишто на есенскиот дел од првенството, двете екипи беа во задоволувачка форма, но Штутгарт во вонредното коло беше декласиран од Баерн. Малку кој очекуваше дека Швабите можат да направат такво нешто, но ете се случи. Келн гостуваше во Волфсбург и ги освои сите три бода, па во добро расположение влегуваат во овој натпревар. Ние очекуваме Келн да победи денес повторно и предлагаме 1 со квота 2.15 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*