Традиција долга 8 натпревари!

Денес од 18:00 во рамките на турската Супер лига се сретнуваат екипите на Алтај и Хатјаспор.

Алтај е на 14-то место со вкупно 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 7 порази.

Хатјаспор е на 4-та позиција со освоени 26 бода преку 8 победи, 2 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни натпревари играат секогаш со голови, поточно во најмала рака успеваат двете екипи да постигнат најмалку по еден гол, па ако и денес продолжат со таа традиција ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.72 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*