Бундеслига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Се ближи крајот на првиот дел од сезоната во германската Бундеслига. Наскоро ќе биде зимската пауза, а есенскиот шампион ќе биде решен во наредните три кола. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Келн – Аугсбург – Т12+

Јарците се во добра форма во финишот на есента и се без пораз во претходните четири кола. Последен пат изгубија кај соседите во Дортмунд пред повеќе од еден месец. Во минатоо коло успеаа да земат бод на гостувањето кај Билефилд и тоа не им значеше кој знае колку. Аугсбург игра некако нејасно. На почетокот на сезоната беа во долниот дел на табелата, а таму се и сега. Овде очекуваме домаќинтие да постигнат најмалку два гола, а коефициентот за Т12+ во Mozzart изнесува 1.60.

Баерн – Мајнц – 1&4+

Главната работа Баварците ја завршија во претходното коло на Сигнал Идуна Парк каде што успеаа да победат против Борусија Дортмунд со 3-2 после еден фантастичен натпревар. Пред Дер Класикер разликата беше само еден бод во корист на Баерн, но сега имаат веќе четири бода и неофицијално се есенски шампиони. Мајнц од друга страна во последниот натпревар против Волфсбург со победа од 3-0 ја прекина серијата без победи која траеше веќе три кола. Овде предлагаме 1&4+ со квота 2.12 во Bet365.

Бохум – Дортмунд – ГГ

Сурово отрезнување следеше за Борусија во минатата сабота. Се играше најголемото дерби во германскиот фудбал, а Милионерите за жал беа поразени на тој натпревар и најверојатно нема да бидат есенски шампиони. Бохум е во серија од две последователни победи и може да кажеме дека се во одлична форма во последно време. И покрај тоа што Дортмунд е фаворит на овој натпревар, ние предлагаме ГГ со квота 1.55 во 22Bet.

Фрајбург – Хофенхајм – ГГ3+

Искрено, не знаеме што се случи во Менхенгладбах во минатата сезона. Фрајбург победи против Борусија со 6-0 така што шесте голови се постигнати до 37-ма минута. Интересно е дека во тој интервал домаќините имаа голем посед, ја диктираа играта, но гостите постигнуваа голови. Хофенхајм се подобри во последно време и се врати на позициите кои следната сезона водат во Европските купови, а општопознато е дека тоа им е главен приоритет. Ние предлагаме ГГ3+ со квота 1.83 во William Hill.

Херта – Билефелд – 0-2

Еден од најважните натпревари кога е во прашање опстанокот се игра на Олимпискиот стадион во Берлин. Херта ќе го дочека тимот на Арминија, а двата тима се наоѓаат во незавидна ситуација. Домаќините се надвор од зоната за елимианција, но се наоѓаат на 14-то место, па лесно можат да стигнат во црвената зона. Херта е без победа во последните пет кола и имаат три реми и два порази, а последната победа ја остварија на крајот на октомври. Наш предлог за овој дуел е 0-2 гола со квота 1.77 во Mozzart.

Лајпциг – Менхенгладбах – Т12+

Биковите не успеаа да продолжат во ЛШ, но тоа искрено и до некаде е реално бидејќи во група беа со ПСЖ и Манчестер Сити. Во последното коло го победија англискиот шампион, па сега ќе продолжат во Лига Европа. Менхенгладбах се уште веруваме дека не се опоравени од катастрофалниот пораз од Фрајбург во последниот натпревар каде што примија шест гола во првото полувреме. Наш предлог за овој натпревар е Т12+ со квота 1.58 во Bet365.

Волфсбург – Штутгарт – 1

Волците играат променливо. На почетокот ги победуваа сите ривали, додека сега влегоа во криза и на последните три натпревари немаат победа. Тешко им падна и поразот од Лил во Средата што значеше и елиминација од Европа. Швабите многу попуштија во последно време, а најдобар доказ за тоа ни е само едниот триумф во последните седум натпревари. Од последните меѓусебни дуели овде донесовме заклучок дека Штутгарт не си поминува добро на ова гостување, па затоа предлагаме 1 со квота 1.90 во 22Bet.

Гројтер Фирт – Унион Берлин – 3+

Веруваме дека јасно им е на фановите на Гројтер дека своите љубимци од наредната сезона ќе бидат дел од цвајт. Ниту вториот обид во елитата нема добро да заврши за тимот од Фирт, па најверојатно за следното учество ќе бидат поспремни и посериозни. Унион Берлин има само една и единствена цел, а тоа е и следната сезона да бидат дел од европските купови. Овде најлогично ни е да типуваме 3+ со квота 1.70 во William Hill.

Ајнтрахт – Леверкузен – ГГ3+

Во последниот натпревар од 15-то коло се сретнуваат два германски претставници во Лига Европа. Тие се сретнаа во четвртокот и двете екипи продолжуваат и на пролет во ова натпреварување. Овој меѓусебен дуел им е многу значаен. Фармацевтите ја поправија формата и повторно играат добро и ефикасно, а врзаа и три победи во Бундеслигата. Ајнтрахт имаше лош старт и забележа само една победа во првите 10 кола и тоа на гостувањето кај Баерн. Во дуелите на овие две екипи голови секогаш има и затоа предлагаме ГГ3+ со квота 1.85 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*