Примамлива квота за продолжение на традицијата!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на шкотската Премиершип лига се сретнуваат екипите на Данди и Ст. Џонсон.

Данди е на 11-то место со вкупно 13 бода и учинок од 3 победи, 4 реми и 7 порази.

Ст. Џонсон е на 9-та позиција со вкупно 14 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 5 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели имаат интересен податок, а тоа е дека секогаш победник е тимот на Ст. Џонсон, па ако и денес продолжат со таа традиција ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

2 @ 2.45 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*