Тикет на денот (понеделник, 29.11.2021)

тикет на денот

После неверојатниот викенд ни доаѓа малку помирен понеделник. Тоа не значи дека ќе го прескокнеме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Осасуна – Елче – 1Х&2-3 @ 2.45 во Mozzart

Мораме да признаеме дека очекувавме пад на Осасуна бидејќи невозможно беше тимот од Памплона да игра исто како на почетокот на сезоната. Сега се во серија од пет натпревари без победа, а зад себе имаат три порази. Тоа им се одрази на ситуацијата на табелата и паднаа на 10-то место, а неодамна беа на самиот врв на табелата. Многу прогнозираа Елче да испадни минатата сезона, но тие се покажаа подобри отколку што замислувавме. Овде очекуваме 1Х и 2-3 гола со одлична квота од 2.45 во Mozzart.

Веље – Митиланд – 2/2 @ 2.10 во Bet365

Се надеваме дека фудбалерите на Митиланд ја прославија победата над Брага. Лидерот на табелата и актуелниот вицешампион на Данска е многу подобар тим и не би смеел да се предаде на ова гостување. Разликата пред ова коло беше четири бода во однос на Копенхаген, односно шест пред Алборг и Рандерс. Веље е на последното место и има само осум бода и своите шанси за опстанок во елитата ќе ги бараат во плеј аут против послабите тимови. Наш предлог за овој натпревар 2/2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*