Тикет на денот е-Спорт (29.11.2021)

Денешниот тикет нѐ враќа во светот на CS:GO, а ни доаѓаат два натпревари од Elisa Winter. На турнирот настапуваат 16 екипи, но само за осум ќе има место во нокаут-фазата.

Hreds – X-Gamer – 2 @ 2.25 во 22Bet

Иако станува збор за две многу лоши екипи бидејќи имаат по два порази по два одиграни меча и се наоѓаат на делба на последната позиција, сепак ние се надеваме на изненадување од страна на шведски X-gamers. Hreds губеше од Wisla Krakow, Forze, Fate на последните три меча, додека X-Gamers славеше само против Daddypeek и тоа е искра надеж за нив, откако беа совладани од Finest и Inde Irae. Наш предлог е 2 со коефициент  2.25 во 22Bet.

Young Ninjas – Fnatic Rising – 1 @ 1.44 во Bet365

Големо дерби меѓу две квалитетни екипи. Fnatic во моментов е на осмата позиција со една победа и еден пораз, но има добар резултат од освоени партии (93-86), а за разлика од нив Young Ninjas со еден триумф и еден неуспех се наоѓа на 12. позиција со 41 освоена партија и 52 изгубени. Сепак, Young Ninjas славеше во прехтодните две меѓусебни пресметки со денешниот ривал, па тие се надеваат и на трета победа по ред, а ние предлагаме 1 со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*