Гол ќе постигне само едната екипа за наплата на супер квота?!

Денес од 14:00 во рамките на професионалната лига на Тунис се сретнуваат екипите на Хамам и Еспренас.

Хамам е на 6-то место и досега имаат освоено 8 бода преку 2 победи, 2 реми и 2 порази.

Есперанс е на 1-та позиција со вкупно 13 бода и учинок од 4 победи, 1 реми и 1 пораз.

Овие две екипи досега во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува гол, па ако ја продолжат традицијата и денес ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

Т1 0 голови @ 2.60  во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*