Уште еден неефикасен натпревар во англискиот Чемпионшип!?

традиција

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екиптие на Барнсли и Свонси.

Барнсли е на 23-то место со вкупно 11 бода и учинок од 2 победи, 5 реми и 11 порази.

Свонси е на 13-то место и досега имаат освоено 24 бода преку 6 победи, 6 реми и 6 порази.

Овие две екипи играат неефикасно во последните шест меѓусебни натпревари, поточно не постигнуваат повеќе од два гола по натпревар, па ако и денес продолжат така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.80 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*