Тикет на денот (среда, 24.11.2021)

тикет на денот

Вечер не очекува вториот дел од 5-тто коло на ЛШ, како и преостанатите натпревари од англискиот Чемпионшип. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Бешикташ – Ајакс – 2&3+ @ 1.95 во Mozzart

Интересна е ситуацијата на табелата во Ц групата на две кола пред крајот. Ајакс е убедливо прв со сите четири победи, додека црно-белите од Истанбул се последни без освоен бод. Јасно е кој е фаворит на овој натпревар, но ова е натпревар на два шампиони на својата земја. Ајакс успеа да го победи тимот на Дортмунд два пати, а исто така во домашното првенство го победи и тимот на ПСВ од Ајндховен. Бешикташ се опрости од ЛШ, а немаат ни шанси за за третото место, па мора да се посветат на домашното првенство. Овде предлагаме 2&3+ со квота 2.00 во Mozzart.

Спартак Москва – Наполи – ГГ3+ @ 2.00 во Bet365

Ќе видиме како ќе се снајдат Наполитанците во ладната Москва, бидејќи тоа може да биде најголем проблем за италијанскиот тим. Во оваа група имаше доста изненадувања и сите четири тима се уште имаат шанси да се најдат во нокаут фазата. По бројот на бодови најблиску до тоа е Наполи, но сепак и Русите имаат свои шанси. Прв услов за нив е победа над Наполи, а потоа и победа над Легија. Овде предвидуваме тежок натпревар и ве советуваме да изиграте ГГ3+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*