Тикет на денот е-Спорт (24.11.2021)

Денеска се селиме на CS:GO, каде што имаме два натпревари од четвртфиналните средби и тоа ќе бидат интересни пресметки затоа што ќе се соочат тимови за кои се очекува да бидат дел од завршницата на турнирот, па и да се борат за трофејот.

Anonymo – Movistar Riders – 1 @ 2.37 во Bet365        

Anonymo го растури Order на стартот на турнирот и направи сигурен чекор кон четвртфиналето, но сега ги чека незгоден меч против Movistar Riders, кој славеше со неубедливи 2-1 против RBG Esports. Ова му оди во прилог на Anonymo, кој знае како треба да игра против Movistar, а тоа го докажа на три од четири меѓусебни дуели, кои ги доби. Доколку слават ги чека тежок меч против подобриот од Godsent – Endpoint, но најпрво треба да го минат Movistar. Наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

Godsent – Endpoint – 1 @ 1.44 во 22Bet

Godsent е еден од тимовите кои се очекува да бидат во финале, иако патот до таму е многу тежок, а тоа го забележаа уште во осминафиналето, кога со многу мака ја совладаа Wisla Krakow со 2-1. Ништо полесно не мина ниту Endpoint, кој славеше со 2-1 против Eternal Fire, но тие се наоѓаат во лоша форма кога ќе се погледне нивната генерална форма затоа што имаат само еден триумф на претходните пет меча. Од друга страна, Godsent славеше на три од последните пет дуели, па затоа ние предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*